Show more

Today, I took a deep breath and ... removed the python2 support from Mock code. It is time to move.

A.I. cannot reasoning its decision. Therefore we should call it Artificial Intuition. From the Wikipedia: Intuition is the ability to acquire knowledge without recourse to conscious reasoning.

Biggest event of 2019 in Linux world? IMO it is maturity of fwupd. You can see the supported vendors at fwupd.org/lvfs/vendors/ and recently all certified Chromebooks vendors has to support LVFS. I am very proud that via Richard H. kickstarted this.

This is small announcement, but there is a lot of work behind. lists.fedoraproject.org/archiv Basically: We can add any architecture to now! We start with just few chroots to see how Copr will cope with that. I expect to add more later. .

RT @janacigler@twitter.com

„Protože jsem se domluvila, nebála jsem se cestovat. Protože jsem cestovala, považovala jsem svět za hranicemi tak trochu za svůj, přišel mi srozumitelný a neměla jsem z něj strach.“ twitter.com/enkocz/status/1198

🐦🔗: twitter.com/janacigler/status/

New interesting package in abrt.github.io/fedora/packages -- ProcDump is a nifty debugging utility which is able to dump the core of a running application once a user-specified CPU or memory usage threshold is triggered. ...

A k tomu bezpočet strašně zajímavých mediálních výstupů. Začátkem příštího roku vydá Bloomsbury v Indii knihu o online spolupráci, já tam mám jednu kapitolu.

Tohle není nabídka práce. To je nabídka odměny. Hledáme někoho, kdo si bude užívat, že smí pracovat pro komunity Missing Maps. Kdo se do toho ponoří a bude tuhle práci milovat. Protože nic menšího si ty úžasný lidi na mapathonech nezaslouží.

lekari-bez-hranic.cz/missing-m

3/3

Show thread

Za tři a půl roku se mapathony rozšířily do 16 českých a slovenských měst, vznikla spousta dobrovolnických komunit, které uspořádaly skoro 110 mapathonů pro více než 2 000 lidí.

V rámci hnutí Lékařů bez hranic jsme uspořádali školení pro organizátory mapathonů v Bejrútu, Dubaji, Singapuru a Praze. Mapathony se teď konají ve více než dvaceti našich kancelářích na pěti kontinentech.

2/3

Show thread

Via Jan Bohm: Občas mi někdo říká “tvoji práci bych fakt chtěl mít”. No... tak tady je.

Před dvěma lety jsem dostal úžasnou příležitost pustit se do dvou extrémně zajímavých projektů. Teď jsem dostal další úžasnou příležitost naplno se věnovat jednomu z nich.

Tím pádem opouštím roli koordinátora Missing Maps. Listopadový Missing Maps mapathon v Praze bude poslední, na kterém budu v téhle roli.

1/2

New technology: WebUSB wicg.github.io/webusb/ Seems that educational tools are starting to use this.

Show more
Mastodon

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!