Tomáš Dvořák dělá skvělé reporty o tom co se děje na Ukrajině. Každý den. Pravidelně. Na FB. Pokud FB nemáte, tak jsem udělal webový ksicht dnesnaukrajine.cz/ Ano linky vedou dál na FB, ale budou vám fungovat i bez účtu.
Plánuju dodělat nějaké vylepšení a starší historii. Jestli se vám to líbí, tak sdílejte.

Všimli jste si, že nám opět narůstá ? onemocneni-aktualne.mzcr.cz/co Vždy po víkendu skokově naroste o 50 % více případů. Naštěstí neroste hospitalizace. Ale pokud jste někdo odkládal očkování až na podzim, tak je už čas.

Montuji komodu od polského výrobce. Návod je hrozný. Tak si pouštím Lakatoše a svět je hned lepší.
youtu.be/SiUz_akTmcY

Root.cz: K-9 Mail se mění na Thunderbird pro Android, vývojáři odhalili plány.
root.cz/clanky/k-9-mail-se-men

To je skvělá zpráva. K9 je skvělý klient. A spojení s Thunderbirdem ho posune dál.

Nevíte o nějakém "Čau lidi" současné vlády? Kde by se jednou za týden shrnulo co za týden vláda důležitého udělala?

Jak asi víte, tak na BVV je centrum pomoci ukrajincům. A někteří z nich zde i přespávají. Byl jsem se tam dneska stavit. Pro příjem pomoci je vyhrazen servisní vchod č. 2 v pavilonu B. Musíte ho celý obejít (viz červená linka na mapě) a tam je vchod č. 2. Je na něm cedule zákaz vstupu. A když vejdete dovnitř, tak je tam několik dobrovolníků, kteří organizují dovezenou pomoc a přerovnávají krabice a zboží, tak aby bylo k dispozici Ukrajincům. 1/x

Chcete se odreagovat a zároveň podpořit dobrou věc? Zkuste šifrovačku Sendvič hrasendvic.cz/ Už za pár dní.

Jako dobrý a rychlý zdroj zpráv z Ukrainy se mi za poslední dobu osvědčil Minuta po minutě - pravý sloupec z titulky denikn.cz/ Což není paywalled. A je to i jako appka na telefon.

[RT @OndrejHergesell]
Zdá se, že @sberbank_cz se už ani nepřipojí do bankovních registrů. Dodavatel technologií @ABRASoftware nečekal na zavedení evropského embarga a ukončil s ruskou bankou spolupráci.

twitter.com/michalblaha/status

Show older
Mastodon

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!