Nevíte o nějakém "Čau lidi" současné vlády? Kde by se jednou za týden shrnulo co za týden vláda důležitého udělala?

Jak asi víte, tak na BVV je centrum pomoci ukrajincům. A někteří z nich zde i přespávají. Byl jsem se tam dneska stavit. Pro příjem pomoci je vyhrazen servisní vchod č. 2 v pavilonu B. Musíte ho celý obejít (viz červená linka na mapě) a tam je vchod č. 2. Je na něm cedule zákaz vstupu. A když vejdete dovnitř, tak je tam několik dobrovolníků, kteří organizují dovezenou pomoc a přerovnávají krabice a zboží, tak aby bylo k dispozici Ukrajincům. 1/x

Chcete se odreagovat a zároveň podpořit dobrou věc? Zkuste šifrovačku Sendvič hrasendvic.cz/ Už za pár dní.

Jako dobrý a rychlý zdroj zpráv z Ukrainy se mi za poslední dobu osvědčil Minuta po minutě - pravý sloupec z titulky denikn.cz/ Což není paywalled. A je to i jako appka na telefon.

[RT @OndrejHergesell]
Zdá se, že @sberbank_cz se už ani nepřipojí do bankovních registrů. Dodavatel technologií @ABRASoftware nečekal na zavedení evropského embarga a ukončil s ruskou bankou spolupráci.

twitter.com/michalblaha/status

"...[váháním] Rusku vysíláme signál, že může jít ještě dál. A to je prostě špatně. ... Nemáme důvod si v záloze nechávat další sankce."
denikn.cz/819603/kazdym-kubike

Co se skrývá v tunelu pod Vítkovem. Neklikejte. Ztratíte hodinu čtením a dohledáváním dalších zdrojů :) abclinuxu.cz/blog/bystroushaak

Přidávám Z-BOXy Zásilkovny do OpenStreetMap. A obdivuji jejich tempo. Každý měsíc přidávají tak stovku nových boxů. Už jich mají 2k. Jsem zvědav, kdy si toho všimne ČP :)

To musela být šichta:

Blesk: "Pozdvižení v brněnském činžáku: Náruživá žena chtěla sex se sousedem ... Utlumit ženin chtíč se jim (přivolaným policistům) ale nepovedlo, po deseti minutách museli přijet znovu."

bit.ly/3udksmY

Show older
Mastodon

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!